Copyright © 2014-2020
Admin P. Januszewski    Facebook

PARAFIALNY ZESPÓŁ CARITAS

PARAFIALNY ZESPÓŁ CARITAS jest katolicką instytucją charytatywną, obejmującą opieką ludzi chorych, starszych, samotnych i niepełnosprawnych, osoby bezdomne, bezrobotne, bezradne, rodziny i osoby żyjące w skrajnym ubóstwie oraz ofiary przemocy.

Zadaniem parafialnego Caritas jest pomoc w różnego rodzaju ludzkich nieszczęściach. Działa w parafii nie otrzymując funduszy z zewnątrz, jedynie te, którymi dzielą się inni parafianie. W czynieniu miłosierdzia ma swój udział każdy, kto wspiera działalność Caritas wrzucając ofiarę do puszki Caritas lub w inny wybrany przez siebie sposób. Szukamy nowych wolontariuszy, chętnych i życzliwych do wspólnego niesienia pomocy potrzebującym.